Szprosy

Szpros nakładany

Szpros drewniany umieszczany od strony zewnętrznej okna. Szpros jest mocowany do skrzydła za p­omocą specjalnych zaczepów które umożliwiają ściągnięcie go np. podczas mycia okien.

Szpros wiedeński

W skrzydle znajduje się jeden pakiet szybowy podzielony wewnątrz aluminiową ramką przypominającą ramkę dystansową. Listwy drewniane umieszczane są po obydwu stronach pakietu szybowego. Szpros wiedeński stwarza wrażenie oddzielnych pakietów szybowych. Proponujemy następujące rodzaje szprosów wiedeńskich:


 

Szpros wewnątrz-szybowy

W skrzydle znajduje się jeden pakiet szybowy podzielony wewnątrz aluminiowym szprosem szerokości 8, 18, 26 lub 45 mm.

Szpros jest instalowany podczas zespalania pakietu szybowego i nie ma do niego dostępu powietrze, kurz, ani wilgoć. Jest bardzo wygodny do użytkowania ponieważ nie wymaga mycia, konserwacji itp. Bogata gama szprosów wewnątrz-szybowych pozwala dopasować je prawie do każdego koloru okna.

Proponujemy następujące rodzaje szprosów wewnątrz-szybowych :
(poza przedstawionymi poniżej kolorami dostępne są również szprosy malowane w kolorach palety RAL):

 

Szpros konstrukcyjny

Szprosu tego rodzaju powoduje zainstalowanie oddzielnych pakietów szybowych w skrzydle tzn. każde pole to oddzielna szyba.

 
Ze względu na szerokość szprosów konstrukcyjnych musimy się liczyć z ograniczoną ilością światła dostającego się do środka pomieszczenia.
Proponujemy następujące rodzaje szprosów konstrukcyjnych: