Szkło dekoracyjne

Szkło dekoracyjne oferuje ogromne możliwości różnych kolorów i form geometrycznych. Wzory, kolory i indywidualne ustalenia są ograniczone jedynie możliwościami technicznymi.

Szkło dekoracyjne dzielimy na:
– szkło ornamentowe
– szkło lakierowane
– szkło piaskowane
– szkło witrażowe

Wachlarz zastosowań tego rodzaju szkła jest bardzo szeroki. Służą one do kształtowania zarówno zewnętrznych fasad budynków jak i wnętrz pomieszczeń. Szkło dekoracyjne wykorzystuje się na zewnętrzne elewacje, fasady szklane, powierzchnie okienne, przeszklenia nad głową, pasy nieprzezierne fasad, ścianki działowe, jako elementy nowoczesnego wystroju kuchni i łazienek oraz wszędzie tam, gdzie stawia się na kreatywność i niekonwencjonalne projekty.

SZKŁO ORNAMENTOWE

Szkło ornamentowe jest szkłem dekoracyjnym bezbarwnym, brązowym z jedno lub obustronnie naniesionym wzorem. Jedna strona szkła jest wytłoczona, podczas gdy druga pozostaje gładka, o grubości tafli od 3 do 10mm.

Szkło ornamentowe wprowadza do wnętrza grę efektów świetlnych, optymalnie doświetla pomieszczenia a zarazem zapewnia prywatność osobom, które w nich przebywają. Zaletą szkła ornamentowego jest szeroka gama deseni (motywy geometryczne, stylizowane, figuratywne, klasyczne lub ekskluzywne), które wzbogacają możliwość zastosowania. W zależności od deseniu i grubości może być hartowane termicznie, laminowane, piaskowane, gięte oraz montowane w szybach zespolonych.
Nadaje się do wszelkiego typu projektów, zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i dla celów niemieszkalnych (biura, sklepy, hotele, restauracje).
Szkło ornamentowe ma wiele zastosowań:
– ścianki działowe i ścianki przesuwne
– drzwi szklane i drzwi oszklone
– okna i przeszklenia elewacyjne
– kabiny prysznicowe i osłony wannowe
– meble (biurka, stoły, lady, półki )
– barierki wewnętrzne i zewnętrzne
– stopnie schodów, płyty podłogowe
– mała architektura miejska.

ORNAMENTY WZORY

SZKŁO LAKIEROWANE

Szkło lakierowane, którego nieprzezierność i kolor jest wynikiem procesu nakładania i wypalania warstwy wysokoodpornego lakieru na tylnej stronie szkła. Nadaje się do stosowania we wnętrzach, w których kolor jest potrzebny do podkreślenia nastroju, łącznie z pomieszczeniami takimi jak kuchnie i łazienki. Jest ono wykorzystywane zarówno w budynkach mieszkalnych jak i biurach, hotelach, sklepach itp. do następujących zastosowań:
– okładziny ścienne
– elementy mebli
– drzwi szaf ściennych.
Szkło lakierowane łączy w sobie estetykę i kolor lakieru z połyskiem szkła.

Wzory

SZKŁO PIASKOWANE

Szkło matowe charakteryzuje się idealną jednolitą, matową powierzchnią, która pozwala na uzyskanie optymalnego doświetlenia pomieszczenia, chroniąc zarazem przed spojrzeniami z zewnątrz. Szkło piaskowane uzyskuje się w procesie matowienia jednej ze stron tafli. Ma wiele różnych zastosowań:
– ścianki działowe i ścianki przesuwne
– drzwi, okna i przeszklenia elewacyjne
– kabiny prysznicowe i osłony wannowe
– meble ( przeszklone szafy, meble kuchenne i łazienkowe, stoły, lady, półki)
– ścianki działowe balkonów
– stopnie schodów, płyty podłogowe.
Piaskowanie pozwala na zdobienie szkła w wyjątkowy i subtelny sposób. Wzory o niezliczonej ilości w dwóch kombinacjach (piaskowane tło przezroczysty wzór lub piaskowany wzór przezroczyste tło) nadają produktowi szklanemu indywidualny charakter oraz urozmaicają jego wygląd.

SZKŁO WITRAŻOWE

Witraże wykonywane w firmie Vitroszlif sprawdzają się w każdym klimacie. Zarówno taśma ołowiana, jak i folie samoprzylepne są z powodzeniem używane na całym świecie i w najbardziej zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Samoprzylepna taśma ołowiana składa się w min. 99 proc. z czystego ołowiu. Folie witrażowe to najwyższej jakości poliester zabezpieczony kilkoma warstwami filtrów UV, chroniących kolor przed blaknięciem. Dzięki tym zabezpieczeniom folie nie kurczą się oraz są odporne na działanie wilgoci i promieniowania słonecznego. Witraże znajdujące się w naszej ofercie możemy wykonywać w dowolnym wymiarze, można je zastosować do każdego rozmiaru szyb zaczynając od dużych powierzchni okiennych na malutkich szybkach meblowych kończąc. Każdy witraż można wykonać przy użyciu innego koloru taśmy ołowianej. Witraże są doskonałą ozdobą frontów meblowych, drzwi, okien, świetlików…

Szkło dekoracyjne

Ogólne warunki wykonania i stosowania witraży