Szyby przeciwsłoneczne

W dzisiejszych czasach ochrona przeciwsłoneczna odgrywa centralną rolę przy realizacji obiektów ze szkła. Elewacje o dużych przeszklonych powierzchniach wyznaczają aktualny trend w rozwiązaniach architektonicznych. Nowoczesne szkło przeciwsłoneczne jest w stanie sprostać wielorakim wymaganiom stawianym przez projektantów i architektów.

Szyby przeciwsłoneczne zmniejszają przepuszczalność promieni UV proporcjonalnie do wielkości wartości całkowitej przepuszczalności energii. 

Szkło stosowane do ochrony przeciwsłonecznej jest albo powlekane lub barwione w masie, albo barwione w masie i powlekane. Szkło powlekane działa przede wszystkim poprzez odbijanie strumieni energii na zewnątrz. Skuteczność działania szkła barwionego w masie polega na absorpcji promieniowania. Szkło barwione w masie i powlekane działa zarówno poprzez absorpcję jak i odbicie energii. Szkło przeciwsłoneczne może być dowolnie łączone z innymi rodzajami szkła. Pozwala na skuteczną ochronę przeciwsłoneczną latem i efektywną ochronę zimą, a w konsekwencji redukcji kosztów ogrzewania. 

Dane Techniczne

SANCO Sun COMBI

SANCO Sun T

SANCO Guardian