Szprosy

Między dwoma taflami szkła mogą być umieszczone szprosy. Rozwiązanie to tworzy wizualny efekt okna z małymi szybami, przy czym nie utrudnia to w niczym czyszczenia i utrzymania szkła w czystości. Nadają się do stosowania w szybach o różnym kształcie.

Szprosy oferowane przez firmę Vitroszlif powodują, że szyby nabierają bardzo indywidualnego wyglądu dopasowanego do wymagań i gustów klientów. Ciekawie skomponowane okna ze szprosami zyskują nowy, wzbogacony wygląd. Bogata oferta kolorystyczna w dostępnych szerokościach 8,18,26 i 45 mm, spełni oczekiwania wymagających klientów. W zależności od oczekiwania klienta możemy tworzyć pola: proste, łamane i łukowe (szpros 45 mm nie może być gięty). Szprosy są dostępne w szerokiej gamie kolorów RAL, także dwubarwne. Wszystkie szprosy mogą być jednokolorowe lub z jednej strony białe a z drugiej dowolny kolor RAL.

Wykonujemy również szyby zespolone ze szprosem z ramki dystansowej nazywany szprosem ślepym lub wiedeńskim. Umieszczony w przestrzeni międzyszybowej szpros w kształcie ramki dystansowej i jednocześnie naklejony z zewnątrz szpros okienny stwarzają wrażenie okna podzielonego szprosami z małymi szybami zespolonymi. Podział okna szprosami każdorazowo wykonany jest na indywidualne zamówienie klienta.